Kuća Jeana Monneta 

Kuća Jeana Monneta

Ostale lokacije
Kuća Jeana Monneta

Kuća Jeana Monneta mjesto je na kojem se možete upoznati sa životom i djelom jednog od začetnika današnje Europe. Pregledajte interaktivni stalni postav i otkrijte tko je bio Jean Monnet te izbliza upoznajte njegova postignuća.

Dob ciljne publike Sve dobi
Trajanje aktivnosti Od do -
Broj osoba u skupini Najmanje 10 do najviše 25 osoba
Jezici dostupni tijekom aktivnosti EN, FR, DE, ES, IT

Kuća Jeana Monneta

Ostale lokacije
Kuća Jeana Monneta
Dob ciljne publike Sve dobi
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Uronjena u europsku povijest, ova Kuća svjedočila je desetljećima upornog rada Jeana Monneta. Kroz multimedijske aktivnosti upoznajte se s utjecajem Jeana Monneta na današnju Europu i saznajte kako europske institucije utječu na vaš život.

Idealno smještena 45 km zapadno od Pariza, kao pravo mjesto za odmor od vreve francuske prijestolnice, Kuća je Monnetu pružala sigurno okrilje u kojem je mogao razviti svoju viziju europskog mira i jedinstva.

Ulaz je besplatan, a obilazak obično traje oko 60 minuta.

Radno vrijeme

Od ponedjeljka do petka Subotom i nedjeljom
10.00 - 17.00 10.00 - 18.00
Od ponedjeljka do petka
10.00 - 17.00
Subotom i nedjeljom
10.00 - 18.00

Muzej je zatvoren: 1. siječnja, 24., 25. i 31. prosinca

Pojedinačni posjetitelji

Pojedinačni posjetitelji i grupe s manje od 6 osoba muzeju ne moraju prethodno najaviti svoj posjet. Posjetitelji izložbu mogu obići u vlastitom ritmu s multimedijskim vodičem dostupnim na francuskom, engleskom i njemačkom jeziku.

Grupni posjeti

Grupe s više od 10 osoba posjet s multimedijskim vodičem ili uz stručno vodstvo moraju rezervirati unaprijed.

Posjeti s multimedijskim vodičem dostupni su na francuskom, engleskom i njemačkom jeziku i moraju se rezervirati najmanje jedan tjedan unaprijed.

Obilasci uz stručno vodstvo dostupni su na francuskom, engleskom, njemačkom, španjolskom i talijanskom jeziku. Ti se obilasci trebaju rezervirati najmanje 4 tjedna unaprijed i mogu se prilagoditi interesima grupe. U njima se mogu obraditi razne teme, od Europske unije danas do povijesnog pregleda mira u Europi.

Za školske grupe mogu se organizirati i kreativne radionice u okviru kojih se učenici mogu upoznati sa značenjem europskog građanstva i saznati kako Europa odgovara na izazove klimatskih promjena.

Za rezervaciju grupnog posjeta, nazovite:
+33 (0)1 34 86 12 43
+32 (0)2 28 41 357

Tko je bio Jean Monnet?

Rođen i odrastao u obitelji proizvođača konjaka, Jeana Monneta posao je često vodio preko granica. Oduvijek je vjerovao da nas zajedništvo čini jačima. Karijeru je započeo u obiteljskom poduzeću da bi se kasnije usmjerio na međunarodne financije. Tijekom oba svjetska rata imao je ključnu ulogu u zbližavanju Saveznika.

Nakon 1945. Monnet je nastojao pronaći trajno rješenje za sprečavanje izbijanja novog rata na europskom tlu. Kako bi stali na kraj francusko-njemačkom nadmetanju, on i Robert Schuman razvili su plan zajedničke proizvodnje ugljena i čelika u europskim zemljama, što je dovelo do stvaranja prve Europske zajednice, odnosno Europske zajednice za ugljen i čelik, te utrlo put daljnjoj europskoj suradnji.

Sigurnost

Is tosaíochtaí iad slándáil agus sábháilteacht do Pharlaimint na hEorpa. Chuige sin, tá roinnt beart slándála i bhfeidhm inár bhfoirgnimh agus timpeall orthu. Chun a áirithiú go mbeidh cuairt shábháilte ag cách, iarrtar ort na bearta seo a léamh agus a chomhlíonadh: 

 • Is gá doiciméad aitheantais bailí (cárta aitheantais nó pas) a bheith agat chun rochtain a fháil ar fhoirgnimh Pharlaimint na hEorpa. Má chláraigh tú roimh ré agus má thug tú sonraí maidir le do dhoiciméad aitheantais cheana, ní mór duit an doiciméad seo a thabhairt leat chuig an bParlaimint ar lá do chuairte. 
 • Déanfar seiceálacha slándála i stíl aerfoirt ar gach cuairteoir agus ar gach mála roimh dhul isteach. Tá cosc ar airm thine, substaintí pléascacha nó inadhainte, spraeanna piobair, nithe géara agus rudaí eile a bhféadfaí iad a mheas mar airm. I gcomhréir le reachtaíocht náisiúnta na Beilge, d’fhéadfaí nithe áirithe a bhfuil cosc orthu a thabhairt ar láimh do na póilíní.
 • Ní cheadaítear tralaithe, cásanna ná bagáiste mór eile isteach sna foirgnimh.
 • Níl ainmhithe ceadaithe sna foirgnimh ach amháin más treoraithe traenáilte iad do dhaoine lagamhairc nó chun cabhair a thabhairt do dhaoine a bhfuil a soghluaisteacht laghdaithe.
 • Má eisíodh pas rochtana do chuairteoirí, ní mór dóibh é a chaitheamh ar bhealach sofheicthe agus iad i bhfoirgnimh na Parlaiminte. 
 • Ceadaítear grianghrafadóireacht agus scannánú i limistéar na gcuairteoirí, ach tá cosc orthu sa limistéar slándála agus i ngailearaí an tSeomra Tionóil le linn seisiúin iomlánacha chomh maith leis na bialanna agus beáir. Le haghaidh tuilleadh eolais, féach na Rialacha lena rialaítear Taifid in áitreabh Pharlaimint na hEorpa.
 • Má bhuailtear an t-aláram dóiteáin, fág an foirgneamh láithreach gan a bheith ag rith agus lean na treoracha atá tugtha ag an bhfoireann slándála agus ag na saorálaithe aslonnaithe.
 • In aon chás éigeandála maidir le sábháilteacht, cuir glao ar 85112 ó aon fhón inmheánach. 
 • Tá roinnt limistéar faoi réir físfhaireachais de réir Bheartas Físchosanta Pharlaimint na hEorpa.
 • Níl sé riachtanach masc aghaidhe a chaitheamh. Is féidir le cuairteoirí ceann a chaitheamh más mian leo.
 • Mura mbraitheann tú ar fónamh, moltar fanacht sa bhaile agus do chuairt a chur ar athló. Beidh áthas orainn fáilte ar ais a chur romhat nuair a bheidh tú ar do sheanléim arís. 
   

An leagan is deireanaí: 11/2023

Map

Kuća Jeana Monneta

7 chemin du Vieux Pressoir, Houjarray
78490 Bazoches sur Guyonne
Francuska

Kontakt
Motorički invaliditet

Praktične informacije